Pomoc dla szpitala od przedsiębiorców - postawa godna naśladowania

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest dynamiczna. Jak podało Ministerstwo Zdrowia we wtorek, 24 marca br. w Polsce zakażone są już 774 osoby (dane z godz. 10.00) i należy zakładać, że liczba ta niestety będzie wzrastać.
W związku z zachorowaniami na wirusa Covid-19, podjęto działania mające na celu ochronę mieszkańców naszej gminy (poinformujemy o nich w kolejnych artykułach). Jednym z nich było między innymi powołanie 11 marca br. specjalnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w skład którego weszli: Krzysztof Kolibski – przewodniczący (zastępca burmistrza), Ewa Chłopek – sekretarz zespołu (kierownik Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich), Marcin Marchewka (skarbnik gminy), Grzegorz Wasilewicz (sekretarz gminy), Dorota Maślana (dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej) i Stanisław Pietrzycki (specjalista ds. Obronnych, Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego).

Wraz z pandemią koronawirusa wzrosło zapotrzebowanie na sprzęt ochronny dla pracowników służby zdrowia w tym nowogardzkiego szpitala. Mowa między innymi o kombinezonach, maseczkach i rękawiczkach. Na zapotrzebowanie zaczęli odpowiadać nowogardzcy przedsiębiorcy. We wtorek 24 marca br. 35 sztuk kombinezonów ochronnych oraz 8 pudełek rękawiczek (w każdej po 50 par) przekazał na rzecz szpitala w Nowogardzie p. Wojciech Zięciak, który prowadzi swoją działalność gospodarczą w Karsku. W jego imieniu sprzęt na ręce Krzysztofa Kolibskiego – zastępcy burmistrza oraz Kazimierza Lembasa – dyrektora szpitala, przekazał przedstawiciel firmy Grzegorz Głąbecki.
- Jest to bardzo cenna inicjatywa, godna pochwały, ale też i naśladowania w obecnej sytuacji. Bardzo cieszy, że w tych trudnych chwilach możemy liczyć na pomoc naszych przedsiębiorców – powiedział K. Kolibski.
Pomoc pana W. Zięciaka na rzecz szpitala w Nowogardzie nie jest jedyną w ostatnim czasie płynącą od nowogardzkich przedsiębiorców. Tafle z pleksi, wykorzystane do zabezpieczenia kontaktu „pacjent – pielęgniarka”, przekazał p. Jan Bąk.
- W obecnej sytuacji każda ilość tego rodzaju sprzętu zostanie wykorzystana. Jeśli są osoby, które chciałyby wesprzeć naszą placówkę w dostarczeniu maseczek, rękawic, czy kombinezonów zapraszam serdecznie do kontaktu pod nr tel. 608 365 354 oraz 882 164 884 – zwraca się z apelem K. Lembas, dyrektor szpitala w Nowogardzie. M. Ościłowski